מאמרים

אלטרנטיבות שפויות של חוק וסדר - חלק 2לא חייבים ללמוד משפטים ולא חייבים להיות עורכי דין או בעלי תארים אקדמיים מסוימים. צריך לרצות ללמוד גישור, צריך חוש צדק ומידה בלתי מבוטלת של אהבה לזולת. צריך לרצות לראות אנשים באים אחד לקראת השני ולא תזיק מעט חכמה וידע. מגשר עסוק הוא אחד כזה שעלול בכל רגע להיות בממשק עם תחומים שלא נגע בהם מעולם. גם בתחום שלא היה דומיין עבורו בשום שלב בחיים, אבל, כשצריך לגשר, צריך לגשר. מגשר טוב לא ינוח לפני שיכר את התחום שעומד בלב סלע המחלוקת ולכן מגשר מסור צריך להיות עם זיקה ללמידה ומחוייבות להעמקה בכל מה שנדרש ממנו שהרי, זנ יכול לעשות הבדל גדול בין הצלחה לכישלון.

אם שני הצדדים רואים כי האדם שיושב מולם מבין היטב על מה מדובר מחד ומאידך מגייס את הניסיון והכישורים האנושיים שלו על מנת לחולל צדק ולמחוק פערים עד כמה שניתן, גוברים הסיכויים שהשניים יסכימו להגיע לעמק השווה ביתר קלות.

בורר בעולם התחתון זה דבר קצת אחר. אתה לא נכנס לעולם הזה אם אתה לא בפנים כבר עם בעולם הפשע המאורגן עם שתי ידיים ושתי רגליים לפחות. הבורר מכריע בנושאים ועבור אנשים שמראש מקבלים את מרותו והסמכות מתקבלת לרוה ממקומות של כבוד ופחד בלבד. מצד שני יש לא מעט יעילות במצב שבו לאדם אחד, מקובל, יש את האוטוריטה לפסוק לכאן או לכאן בעולם שבו הוא חי.

חזרה לחלק ראשון