מאמרים

עבודתם של חברי הכנסת

מספרים על בן גוריון, ראש הממשלה הראשון שהיה ידוע בצניעותו. בהלך מחשבתו הפשוט וביכולות המנהיגות האדירים שלו. בן גוריון העביר את ימיו בצריף קטן בנגב. שם הוא ראה את מקומו וכחלוץ אמיתי ידע שכל דריסת רגל באדמת ארץ ישראל חשובה לנו מפז וכי הוא כמנהיג חייב להיות סמל, דוגמא ומופת וכך היה. השנים אז היו שנים קשות, שנים של הקמה ופיתוח, שני בהם כל החלטה הייתה גורלית.

התקשורת תמכה רוב הזמן ועזרה לנשוף אוויר בכנפי המדינה החדשה המתרוממת אט, אט. גם יכולותיה של התקשורת היו שונות, מי שרצה להשמיע את דברו המתין להזמנה לתוכנית רדיו או לכתב העיתון שיופיע ויראיין אותו לכתבה שבמקרה הטוב תופיע מחר במקרה אחר תמתין כמה זמן עד שיוחלט להעלותה אל הנייר. כיום עומדים לרשותם של ראשי הממשלות או חברי הכנסת אמצעים תקשורתיים רבים בהם הם אפילו יכולים לשלוט. כל חבר כנסת כמעט מחזיק דף פייסבוק פעיל, דומיין עם אתר ויועץ תקשורת צמוד.


דומיין, דף נחיתה וכדומה אלו מושגים שאנשי שנות הארבעים של מדינת ישראל לא היו מבינים את פשרם גם לו הסבירו להם. הימים הם ימים אחרים כיום וללא שיתוף פעולה עם התקשורת וידע כיצד להתנהל ולנהל את התקשורת עם הציבור אי אפשר להתקיים מעשים שנעשו אך לא נשמעו כמו לא נעשו מעולם. וזה עצוב במובן מסויים כי חלק לא קטן מהאנרגיה של נחרי הציבור שלנו הולכת ומתבזבזת על הצורך שלהם לשמר את שמם ולעשות כותרות, להיות נוכחים בכל דף נחיתה באינטרנט או במבזקי החדשות.

המשך מאמר